‘Geleceğini Hayal Et’: Tuba Büyüküstün İkinci Tur Öncesi Herkesi Doğru Oy Kullanmaya Davet Etti!

 ‘Geleceğini Hayal Et’: Tuba Büyüküstün İkinci Tur Öncesi Herkesi Doğru Oy Kullanmaya Davet Etti!

Milyonlarca vatandaş 13. Cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs Pazar günü ikinci kez sandık başına gidecek. Oy vermenin öneminin her gün vurgulandığı bu dönemde pek çok kişi ‘doğru oy vermenin’ altını çiziyor. Bu isimlerden biri de oyuncu Tuba Büyüküstün oldu. Son olarak Zeytin Ağacı dizisinde rol alan güzel oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘Bir takım taraftarı gibi değil bilinçli oy kullan!” dedi.

Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında ve Asi gibi yapımlarla tanınan Tuba Büyüküstün son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinde yaptığı paylaşımlar ve yardımlarla yürekleri ısıtan güzel oyuncu uzun süre gündemde kaldı.

Son olarak Cesur ve Güzel, Sefirin Kızı, Zeytin Ağacı gibi yapımlarla başarısını daha da yukarıya taşıyan güzel oyuncu sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanıyor.

14 Mayıs’ta yapılan 2023 Genel Seçimlerinde yüzde 50 barajını geçebilen bir aday olmadığı için cumhurbaşkanını belirlemek 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tura kaldı.

Seçimlere oldukça kısa bir zaman yaptığı paylaşımla dikkat çeken Büyüküstün, birçok ünlü ve siyasi isim gibi vatandaşları doğru oy kullanmaya davet etti.

Sözlerine “Birbirimizden ayrı değiliz hiçbirimiz. Hiçbirimiz daha haklı ya da haksız değiliz.” diye başlayan başarılı oyuncunun paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

”Ayrışmak, karşı karşıya gelmek yerine bütünün parçaları olduğumuzu bilsek ve buna sahip çıksak…”

”Hepimiz aynı şeyi istemiyor muyuz kendimiz ve ülkemiz için? Kültür ve refah seviyesi yüksek, tarafsız adalet sistemi olan, ekonomik olarak güçlü, eğitimi güçlü, gençlerine yatırım yapan, destekleyen bir devlet yapısı. Bağırış, çağırış, kavga, aşağılama, ayrışma bizi hiçbir yere götürmez… Hatırlamamız gereken tek şey var, biz bir bütünüz ve Türkiye Cumhuriyeti bizim. Bu bayrak bizim, bu vatan bizim. Başka kimsenin değil. Bizden başka kimse sahip çıkmayacak. Kadınlarımız bizim, çocuklarımız bizim, gençlerimiz bizim, halkımız bizim”

İkinci tur öncesi duygularını yazıya döken Tuba Büyüküstün, “Bir takım taraftarı gibi değil bilinçli oy kullan!” sözleriyle düşünerek oy vermenin önemini bir kez daha hatırlattı.

”Araştır, gözünü, kulağını kapatma. Neye evet dediğini bil. Kararsız mısın? Geleceğini hayal et. Çocuklarının geleceğini, torunlarının geleceğini.. Bir cevap belirecektir kalbinde’

Sizin düşünceleriniz neler?

Yorumlara bekliyoruz…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap