Thor ve Dexter’daki Başarılı Oyunculuğuyla Hep Hatırlayacağımız Ray Stevenson’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 Thor ve Dexter’daki Başarılı Oyunculuğuyla Hep Hatırlayacağımız Ray Stevenson’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Sinema dünyasının başarılı oyuncularından biri olan Ray Stevenson, 21 Mayıs 2023 günü İtalya’da gerçekleştirdiği dizi çekimleri esnasında bilinmeyen bir nedenle fenalaşarak hayatını 58 yaşında hayatını kaybetti. Bu içerikte kendisini Thor, Dexter, Star Wars ve Rome yapımlarındaki rolleriyle hatırladığımız Stevenson’un rol aldığı film ve dizileri bulabilirsiniz.

İngiltere dizileriyle tanınan ünlü oyuncu Ray Stevenson, İtalya’daki dizi çekimleri sırasında kötüleşerek hayatını kaybetti. Stevenson’un hayatını kaybetmesi sinema dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Erken ölümünün ardından biz de onu saygıyla anıyor ve adını çok başarılı oyuncular listesine yazdıran rol aldığı o dizi ve filmleri buraya sıralıyoruz:

13. King Arthur (2004)

Film, Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nin hikayesine dair gizemli bir bakış açısı sunuyor. Filmde Ray Stevenson, cesur ve onurlu bir şövalye olan Dagonet rolünü üstlenmiştir.

Yönetmen: Antoine Fuqua

Oyuncular: Clive Owen, Stephen Dillane, Keira Knightley

12. Rome (2005–2007)

Dizi, Roma Cumhuriyeti’nin son günlerinde hem ünlü hem de sıradan Romalıların hayatlarının gerçekçi bir anlatımını ele alıyor. Stevenson bu dizide,  Roma Lejyonuna bağlı komutanlardan biri olan Titus Pullo karakterini canlandırmıştır.

Yaratıcılar: Bruno Heller, William J. MacDonald, John Milius

Oyuncular: Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker

11. Life Line (2007)

Peter Brisco, erkek kardeşinin düğününe katılmak için Londra’ya döndüğünde hayatının aşkı Katy Adair ile ilişkisini tazeler. 10 yıldır birbirlerini görmeyen ikili arasında aniden bir çekim olur. Birlikte kaçmaya karar verirler ancak kadın caddenin karşısındaki bir kazada ölür ve adam harap olur. Filmde Peter karakterini Ray Stevenson oynamıştır.

Yönetmen: Jamie Payne

Oyuncular: Ray Stevenson, Joanne Whalley, Adrian Rawlins

10. Outpost (2008)

Savaşın parçaladığı Doğu Avrupa’da gizemli bir iş adamı, orada uzun süredir saklı olan sırrı korumak adına rutin bir görev için bir grup paralı asker tutar. Stevenson filmin başrolündeki DC karakterine hayat vermiştir.

Yönetmen: Steve Barker

Oyuncular: Ray Stevenson, Julian Wadham, Richard Brake

9. The Book of Eli (2010)

Film, insanlığı kurtarmanın sırlarını barındıran kutsal bir kitabı korumak için Amerika’da yalnız bir adamın kıyamet sonrası savaşını anlatan bir hikayeyi konu alıyor. Stevenson filmde kötü adamın sağ kolu olan Redridge karakterini canlandırmıştır.

Yönetmenler: Albert Hughes, Allen Hughes

Oyuncular: Denzel Washington, Mila Kunis, Ray Stevenson

8. The Other Guys (2010)

Uyumsuz iki New York Şehri dedektifi, putlaştırdıkları şehrin en iyi polisleri gibi adım atma fırsatını yakalar ancak işler pek planladıkları gibi gitmez. Ray Stevenson bu filmde tehlikeli ve gaddar bir paralı asker olan Roger Wesley karakterini canlandırmıştır.

Yönetmen: Adam McKay

Oyuncular: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Derek Jeter

7. Kill the Irishman (2011)

Film, 1970’li yıllarda Cleveland’da gangsterler için çalışan sert bir İrlandalı haydut olan Danny Greene’in gerçek hikayesini konu alıyor. Danny Greene rolünü Stevenson canlandırmıştır.

Yönetmen: Jonathan Hensleigh

Oyuncular: Ray Stevenson, Christopher Walken, Vincent D’Onofrio

6. Thor (2011)

Güçlü ama kibirli tanrı Thor, kısa süre sonra en iyi savunucularından biri olacağı Midgard’da (Dünya) insanlar arasında yaşamak için Asgard’dan atılır. Stevenson filmde güçlü bir Asgard lordu ve savaşçısı olan Volstagg’ı canlandırmıştır.

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman

5. Jayne Mansfield’s Car (2012)

Yer Alabama, yıl 1969. Bir adamın görüşmediği karısının ve annesinin ölümü, çok farklı iki aileyi bir araya getirir. Geçmişin yaraları onları parçalayacak farklılıkları mı gizler yoksa beklenmedik çarpışmalara yol açabilecek gerçekleri mi ortaya çıkarır? Stevenson filmde Phillip Bedford karakterine hayat vermiştir.

Yönetmen: Billy Bob Thornton

Oyuncular: Tippi Hedren, Kevin Bacon, Ray Stevenson

4. Dexter (2006–2013)

Dizi, günlerini suçları çözmek ve geceleri onları işlemekle geçiren Amerika’nın en sevilen seri katili Dexter Morgan’ı konu alıyor. Dizide Stevenson suç örgütü lideri Isaak Sirko’yu canlandırmıştır.

Yaratıcı: James Manos Jr.

Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas

3. Divergent (2014)

Erdemlere dayalı gruplara bölünmüş bir dünyada Tris, uyumsuz olduğunu ve uyum sağlamayacağını öğrenir. Uyumsuzları yok etmek için bir komplonun varlığını keşfettiğinde Tris ve gizemli dörtlü, çok geç olmadan uyumsuzları tehlikeli yapan şeyin ne olduğunu bulmalıdır. Stevenson filmde Evelyn’in eski kocası ve Abnegation’ın lideri Tobias Eaton’ın babası olan Marcus karakterini canlandırmıştır.

Yönetmen: Neil Burger

Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet

2. RRR (2022)

Film, 1920’lerde ülkeleri için savaşmaya başlamadan önce iki efsanevi devrimcinin evlerinden uzaktaki yolculukları hakkında hayali bir hikayeyi konu alıyor. Filmde Stevenson, 1920 İngiliz Hindistanı’nda Dehli’nin yetkili valisi Scott Buxton’ı canlandırmıştır.

Yönetmen: S.S. Rajamouli

Oyuncular: N.T. Rama Rao Jr., Ram Charan, Ajay Devgn

1. Memory (2022)

Filmi kiralık bir suikastçının, tehlikeli bir suç örgütünün işini tamamlamayı reddettikten sonra hedef haline geldiğini fark etmesini konu alıyor. Stevenson filmde Danny Mora karakterine hayat vermiştir.

Yönetmen: Martin Campbell

Oyuncular: Liam Neeson, Guy Pearce, Taj Atwal

Stevenson son olarak Galaktik İmparatorluğun düşüşünden sonra eski Jedi Şövalyesi Ahsoka Tano’nun hikayesinin anlatıldığı Ahsoka mini dizisinde yer alıyordu. Dizi Ağustos ayında gösterime girecekti ama ne yazık ki Ray Stevenson aramızdan çok erken ayrıldı. Siz onun oynadığı karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap